Ayaklı Küllük Modelleri ve Fiyatları Üreticiden Tüketiciye| Aben Çelik

AYAKLI KÜLLÜK

Ayaklı Küllük

Ayaklı küllük ya da başka bir deyişle ayaklı kül tablası, sigaraları söndürülmesi ve sigara küllerinin atılmaları için tasarlanır. Ayaklı küllük modelleri boyut, desen ve renk bakımından çeşitlere ayrılır. Sigara, herhangi bir çöp poşetine ya da çöp kutusuna atıldığında yangın çıkarma riskiyle karşı karşıya kalınabilir. Bu sebeple, sigara kullanılmakta olan ortamlarda mutlak surette küllük ya da kül tablası bulunmalıdır. Dış mekânlar için ayaklı küllük tercih edilir.

Küllükler evler, AVM’ler, restoranlar ve iş yerlerinde kullanılabilir. Ev dışındaki ortamlarda kullanılan kül tablaları genellikle ayaklı küllük olarak tercih edilir ve dış mekânlara koyulur. Yani kül tablaları kullanım alanlarına göre model, desen ve fiyat farklılığı gösterir. Kamuya açık olan alanlarda kullanmak için genel olarak ayaklı küllük modelleri tercih edilmektedir.

Ayaklı Küllük Hangi Malzemeden Üretilir?

Kül tablası modelleri farklı ve çeşitli malzemelerden üretilebilir. Bu çeşitliliğin içinde cam, seramik, metal ve çelik sayılabilir. Ayaklı küllükler için ise çelik ve metal malzeme kullanılır. Aben Çelik’in birinci sınıf kalitesinde ayaklı küllük modellerine göz atmak için ürünleri inceleyebilirsiniz. İş yerleri, restoranlar gibi umumi mekanlarda yaygın olarak ayaklı küllük tercih edilir. Darbelere, kırılmalara ve çatlamalara karşı dayanıklı olması sebebiyle çelik ya da metalden üretilen ayaklı küllük modelleri kamuya açık alanlardaki kullanım için idealdir. Cam ya da seramik olan kül tablası modelleri de daha çok özel ortamlarda kullanılır.

Küllük Temizliği Nasıl Yapılır?

Küllükler uzun zaman temizlenmediğinde etrafa hoş olmayan görüntüler ve kötü kokular yayar. Bunu önleyebilmek için kül tablaları sık sık boşaltılıp temizlenmelidir. Temizlik amacı dışında uzun süre temizlenmemiş olan küllükler sağlığa da zararlı bir ürüne dönüşür. İnsan sağlığına zarar verebilen bakteriler üretir. Bu sebeple kül tablaların temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Kül tablası temizliği için ilk adım içindeki izmarit ve kül çöplerini boşaltmak olacaktır. Fakat izmaritlerin sönmüş olduğundan emin olmak gerekir çünkü sönmeyen izmaritler çöpte yangın çıkarabilir. Sonrasında kül tablası ya da küllük soğuk suyun altına tutulur ve içinde kalmış olan küllerden arındırılır. Ardından çamaşır suyu, bulaşık suyu ya da sirke gibi temizleyici madde yardımı ile yıkanarak bezle silinir ya da kurumaya bırakılır.