Portmanto Seçiminde Neye Dikkat Etmek Gerekir? | Aben Çelik

Kategoriler

Portmanto Seçiminde Neye Dikkat Etmek Gerekir?

Portmanto Seçiminde Neye Dikkat Etmek Gerekir?

Hem dekorasyon ürünü hem de depolama ürünü olarak kullanılan portmanto ürünü, tüm evlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Portmanto modelleri evlerin girişinde yer aldığından dolayı evlerin ruhunu yansıtan ürünlerdir. Günümüzde çok fazla çeşidi olan portmanto modelleri, aynalı olanlarından tercih edildiğinde daha da işlevsel bir mobilya hâline gelmiş olur. Bu sebeple de hem evin tarzına hem de antreye uygun model ve renkte, en fazla işleve sahip olan portmanto modelleri tercih edilmelidir. Peki portmanto seçimi yaparken neye dikkat etmek gerekir? İşte bu içeriğimizde bu sorunun cevabını vereceğiz. Detaylar için içeriği okumaya devam edin.


Antre ya da Holün Büyüklüğü Önemlidir

Portmanto seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli ve ilk husus portmantonun kullanılacağı alanın en verimli ve ölçülü şekilde kullanılmasıdır. Büyük antreye küçük bir portmanto modeli seçip koymak çok işlevsel olmayacağı gibi küçük bir antreye de büyük bir portmanto modeli koymak elbette mantıklı ve verimli bir tercih olmayacaktır. Bu sebeple portmanto modelleri üzerinde karar vermeden önce holün ya da antrenin ölçüleri mutlaka en ince detayına dek alınmalıdır ve ona göre bir portmanto modeli seçilmelidir. Yani bir portmanto satın almadan evvel öncelikle tarzından ziyade işlevselliği ve de boyutu dikkate alınmalı.

Küçük Hol ve Antrelerde Portmanto Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Küçük hol ve antrelerde kapısı sürgülü olan portmanto modelleri işleri kolaylaştıracaktır. Böylece yerden tasarruf etmek de mümkün olacaktır. Holün ya da antrenin daha geniş ve daha ferah görünmesini istiyorsanız portmantonun kapağı tamamen aynalı yaptırılabilir.

Bunlarla birlikte küçük holler ve küçük antreler için de bir diğer seçenek duvara gömmeli olan portmantolardır. Hem şık hem de işlevsel olan gömme modelli portmantolar alanı daha verimli şekilde değerlendirmeye imkân verir.

Ayriyeten küçük holler ve antreler için bir diğer alternatif de dilsiz uşak diye adlandırılan askılıklar ile yarı portmantolardır.

Büyük Antrelerde Portmanto Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Alan sıkıntısı olmadığından dolayı büyük olan antreler için portmanto modeli seçimi daha kolay bir hâle gelir. Ancak alanı da etkin bir biçimde kullanabilmek için sıkı bir şekilde araştırma yapmak gerekir. Çekmece, askılık ve depolama alanı fazla olan portmanto modelleri daha da işlevseldir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken tek şey ise tarza uygun bir portmanto modeli olup olmadığıdır.

Eğer antrenin büyüklüğünden şikayet ediliyorsa koyu renkli ve aynası olmayan bir portmanto modeli tercih edilebilir. Birbiri ile alakası olmayan eşyalar tercih edilmemelidir çünkü dağınık ve özensiz bir görüntüye sebep olur.

Tüm bunlarla birlikte sadece askılık şeklinde olan portmantolar ve ayakkabıları rahat giymek için özel olarak üretilen kadife koltuklar da büyük antrelerde yer alabilir.