El Dezenfektanı Modelleri ve Fiyatları Üreticiden Tüketiciye| Aben Çelik

EL DEZENFEKTANI STANTLARI-HİJYEN ATIK KUTULARI

Dezenfektan Standı

Ev, kafe, iş yeri, hastane, eczane, lokanta, alışveriş merkezi ve okul başta olmak üzere yoğun ve kalabalık olan pek çok ortamda zararlı organizmalar ortaya çıkar. Bakteri ve virüslerin yayılıyor olması toplumun sağlığını olumsuz etkiler. Bakteri ve mikroplardan korunmak adına ellerin sıklıkla yıkanması gerekir. Ancak ellerin yıkanamadığı zamanlar için de dezenfektan kullanılır. Dezenfektan, mikrop ve bakterilerin ölmelerini sağlayarak hastalıkları önler. Özellikle kapalı mekânlarda giriş ve çıkışlara dezenfektan standı koymak gerekir. Pek çok hastalığın temelinde olan temas durumunun engellenmesi için doğru ürünlerin kullanımı ve ellerdeki mikropların öldürülmesi çok önemlidir. Dezenfektan standının pek çok çeşidi vardır. Bazıları pedallı, bazıları da sensörlüdür.

Dezenfektan Stantlarının Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

El dezenfektan standı çeşitleri pek çok farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bunların arasında öncelikle otomatik sensörlü olan modeller dikkat çeker. Otomatik olan modeller sıfır temas ile kendiliğinden dezenfektan sıkar. Böylece eller hiçbir yere temas etmez ve hijyen bakımından tercih sırasında önde gelir. Özellikle fabrika ve alışveriş merkezi gibi kalabalık ortamlarda el dezenfektan standı ürününün sensörlü olanları kullanılmalıdır.

Ayak pedallı el dezenfektan standı çeşidi de kullanım yönünden güven sağlayan bir seçenektir. Sensörlü çeşitte olduğu gibi elle hiçbir alana dokunmaya gerek kalmayarak kullanılan pedallı dezenfektan standı çeşidi büyük ölçüde hijyen arayan kullanıcılara hitap eder. Virüslere ve bakterilere karşı önerilmekte olan dezenfektan standı çeşitlerinin duvara sabitlenen ya da ayakta duran çeşitleri vardır. Duvar tipi dezenfektan standı çeşitleri genel itibariyle yer kaplamıyor olması nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle apartman ve asansör girişi gibi dar olan alanlarda kullanılır ve dayanıklı olması sebebi ile tercih edilir. Dezenfektan standı modelleri kullanılacak olan dezenfektan şişesine göre farklılık gösterir. Genel itibariyle 1000 ml ölçülük ambalajlarda sunulan dezenfektan çeşitleri pek çok standa uyum sağlar. Aben Çelik el dezenfektanı modelleri arasından kendinize en uygun modeli seçebilirsiniz.

Dezenfektan Standı Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Her kapalı ortamda kullanılması gereken ve oldukça önemli olan dezenfektan standı ürününün kaliteli olması gerekir. Sabit duramayan veya kalitesiz olan dezenfektan standı ürünün sıklıkla elden ele gezmesine neden olur. Fakat virüs ile mücadele ortamında temasın mümkün mertebe azaltılması gerekir. Bunun için pedallı dezenfektan standı ve sensörlü dezenfektan standı modelleri oldukça iyi seçimlerdir. Özellikle sağlık kurumları, okullar, alışveriş merkezleri gibi kalabalık yerler için dezenfektan standı alırken el temasının olabildiğince az olacağı ürün çeşitleri tercih edilmelidir. Dezenfektan standı modelleri ortalama boydan alçak ya da yüksek olmamalıdır. Aynı zamanda kolayca temizlenebilmelidir. Dolayısıyla silinebilen ürünleri tercih etmek gerekir. Dezenfektan standı kullanımı; virüs, bakteri ve mikrop ila mücadeleyi kolay bir hâle getirir.