Klasik Çöp Kovaları Modelleri ve Fiyatları Üreticiden Tüketiciye| Aben Çelik

KLASİK ÇÖP KOVALARI

Çöp Kovaları

Çöp kovaları, bütün evlerde, ofislerde, iş yerlerinde yani akla gelebilecek her yerde kullanılan ve tüm alanlarda ihtiyaç duyulan gereçlerden birisidir. Etraftaki çöplerin dağılmasını önler ve toplu kalmalarını sağlar. Bütün atıkların bir yerde toplanmasına ve kolaylıkla tek seferde atılabilmesine imkân verir. Çöp kovası, içinde atıkların biriktirileceği kova görevinin yanında çeşitli modelleri ile dekoratif ürün özelliğine sahip bir araç olarak da tercih ediliyor. Aben Çelik’in her ortama ve ebata göre birinci sınıf kalitedeki malzemelerden üretilen çöp kovası modellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Çöp Kovası Modelleri ve Fiyatları

Çöp kovaları, gerek kullanışlı olmaları yönünden gerek özgün tasarımları yönünden dikkat çekerler. Aynı zamanda çeşitli desenlere ve renklere sahip değişik tasarımlar yanında birbirinden farklı kullanım şekilleriyle de hizmete sunulur. Malzemesine, boyutuna ve modeline göre fiyat açından farklı skalalar görebiliriz.

Çöp kovası modellerinde üretiminde kullanılan materyal bakımından plastik, metal, ahşap ve de hasır gibi çeşitli malzemelerden üretilen modellerine ulaşılabilir. Kapaksız ve kapaklı modelleri mevcut olan çöp kovası modellerinin kapaksız olanları genellikle kağıt atıkların biriktirilmesi için kullanılır. Pedallı olan modellerin kullanımı da hijyenik ve pratiktir. Ayakla basılarak kapaklar kolayca açılır ve pedaldan ayak çekilince kapak tekrar kapanır. Sensörlü bir teknolojiye sahip olan çöp kovası modelleri de el yaklaştırıldığında otomatik şekilde kapağını açar. Böylece bu modellerde elle temas etmeden çöpler hijyenik bir şekilde atılır. Hiper sensörlü çöp kovası modelleri rahat şekilde şarj edilebilir.

Çöp Kovası Seçimi

Çöp kovası seçimi yapıldığında kullanılacak olan mekânın özellikleri hesaba katılmalıdır. Örnek vermek gerekirse; ofis ortamında plastik ya da metal ve sade bir tasarıma sahip çöp kovaları tercih edilmelidir. Kamu alanlarında da genellikle sade bir tasarıma sahip olan modeller dikkat çekmektedir. Bu tarz çöp kovaları kapı önünde kullanmak için de uygundur. Evde kullanmak amacı ile de genellikle daha renkli, özgün ve dekoratif tasarımlara sahip olan, mekân dekorasyonuyla uyumlu tasarımlar seçilmelidir. Bu sayede göz zevkine hitap eden seçimler yapıp evin her köşesinde hoş uyum yakalamak kolay olacaktır.

Hijyen konusunda titiz olanlar için ise ayak pedallı ya da sensörlü olan çöp kovası modelleri ideal bir seçim olacaktır. Bu modeller kullanıcıyı yormaz. Bu noktada sağlıklı ve ergonomik bir seçim olabilirler.