Deri Kaplı Çöp Kovalarını Nerelerde Kullanabiliriz? | Aben Çelik

Kategoriler

Deri Kaplı Çöp Kovalarını Nerelerde Kullanabiliriz?

Deri Kaplı Çöp Kovalarını Nerelerde Kullanabiliriz?

Çöp kovaları her mekânın olmazsa olmazıdır demek yanlış olmayacaktır. Evsel ya da benzeri tüm atıkları atıldığı ürünler olarak tanımlamak da yanlış olmayacaktır. Ancak atık çeşitleri de farklılık gösterdiği için tercih edilen çöp kovasının buna göre seçilmesi büyük önem taşıyor. Ev, iş yeri, ofis, iç mekân ya da dış mekân gibi tüm alanlara hitap eden sayısız çöp kovası seçeneği bulunuyor. Çöp kovası alırken sadece işlevsel açıdan değerlendirmek zorunda değilsiniz. Ayı zamanda çöp kovasını koyacağınız alanın estetik ahengini bozmayacak tasarım ve renk seçeneklerine de bakarak satın alabilirsiniz. Bu noktada en sık tercih edilen şık çöp kovası modellerinin deri kaplı çöp kovaları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada deri kaplı çöp kovaları hakkında merak ettiğiniz tüm detayların yanıtlarını almak üzere en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Deri kaplı çöp kovaları nerelerde kullanılır? Bu çöp kovalarının özellikleri ve boyut seçenekleri nelerdir? Deri kaplı çöp kovası satın alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Deri kaplı çöp kovaları nasıl temizlenmelidir gibi en sık sorulan soruların tüm yanıtlarını sizler için kaleme aldık. Tüm detaylara içeriğimizin devamından erişebilirsiniz…

Deri Kaplı Çöp Kovalarının Kullanım Alanları

deri-kapakli-cop-kovalari

Deri her zaman şık ve asil bir görüntü kazandırır. Bu güzelliğin bir çöp kovası ile birleştiğini düşünerek deri kaplı çöp kovalarını her mekân için tercih edebilirsiniz. Genelde dış mekânlarda değil de daha çok iç mekânlarda bu tarz şık çöp kovası modellerinin tercih edildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Deri kaplı çöp kovaları hem estetik hem de kullanışlı olduğu için genelde ofislerde ya da evlerde tercih ediliyor. Farklı boyut ve ölçü seçenekleri de mevcuttur. Siyah ya da kahverengi deri renklerinin yanı sıra ortama uyum sağlayacak farklı renk seçeneklerini de bulabilirsiniz. Evlerde, ofislerde, yurtlarda, hastane ve tüm otellerde bu çöp kovası modelleri rahatlıkla tercih edilebilir. Kapalı alanlarda hem şık hem de kullanışlı olma açısından siz de tercih edebilirsiniz. Deri kaplı çöp kovalarının da ölçüleri farklılık gösteriyor. Kullanacağınız alanlara göre büyüklük ve genişliklerine bakarak satın alabilirsiniz.

Deri Kaplı Çöp Kovaları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Deri kaplı çöp kovaları satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Genel olarak çöp kovası seçerken kaliteli ve uzun ömürlü olmasına dikkat edilir. Ancak deri malzemeli bir çöp kovası seçerken biraz da detaycı ve hassas yaklaşmak faydalı olacaktır. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere çöp kovasını alacağınız alana göre boyutlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra deri kaplamanın da kaliteli olması ve zamanla da aşınmaması için satın alacağınız firmanın bu konuda profesyonel olmasına da dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Tüm bunların yanı sıra çöp kovası satın alırken dikkat etmeniz gereken diğer detayları da sıralamak gerekirse;

 • Çöp kovası satın alırken hangi alanda kullanacağınıza göre seçim yapmalısınız.
 • Çöp kovasının hangi malzemeden üretildiğine dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Özellikle kaplaması deri olan çöp kovalarının deri malzemesinin ne kadar kaliteli olduğuna da dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Ekolojik ve doğaya zarar vermeden üretilen çöp kovalarını tercih edebilirsiniz.
 • Bahçe gibi açık alanlar için satın alacaksanız daha büyük boyutları tercih edebilirsiniz.
 • Deri kaplı ve içi paslanmaz çelik olan çöp kovalarını evsel atıklar değil de daha çok kağıt ve iş yeri atıkları için tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu detaylara dikkat ederek alacağınız çöp kovalarını uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz. Tabii, uzun ömürlü kullanım için sadece çöp kovasının kalitesi değil doğru şekilde temizlenmesi de önemlidir. Rutin çöp kovası temizliği yapmadığınız takdirde zamanla çöp kovanızda kalıcı bir koku kalabileceği gibi paslanmaya karşı direncini de kaybedebilir.

Deri Kaplı Çöp Kovaları Nasıl Temizlenmelidir?

cop-kovalari-nasil-temizlenir

Deri kaplı çöp kovaları hakkında en çok merak edilip araştırılan bir diğer konu ise temizlik aşamasıdır. Genelde deri kaplı çöp kovalarının nasıl temizlenmesi gerektiği merak ediliyor. Bildiğiniz üzere çöp kovaları atıkların biriktiği ürünlerdir. Evsel ya da diğer tüm atıkların çöp kovalarında uzun süre kalması hem koku hem de kötü bir görüntü yaratabilir. Bu nedenle düzenli ve rutin temizlik yapılması gerekiyor. Dış kaplaması deri olan çöp kovalarını temizlerken dikkat etmeniz gereken detaylar bulunuyor. Deri malzemesinin biraz daha hassas olduğunu düşünerek buna göre doğru temizlik ürünleriyle işlem uygulamanız faydalı olacaktır. Genel olarak çöp kovasını nasıl temizlemeliyim diye soracak olursanız da hızlıca yanıt verelim;

 • Çöp kovanızı tamamen boşaltın.
 • İçerisinde hiçbir atık kalmadığından emin olun.
 • Çöp kovanızın iç kısmını duru su ile durulayın.
 • Ardından hazırladığınız deterjanlı suyu içerisine dökün.
 • Deterjanlı su ile çöp kovanızı biraz bekletin.
 • Beklettikten sonra deterjanlı suyu boşaltın.
 • Ardından içini temiz bir sünger ile iyice yıkayın.
 • Dış kısmını da süngerle temizledikten sonra çöp kovanızı bolca su ile durulayın.
 • Kuruladıktan sonra yeniden kullanabilirsiniz.

Eğer çöp kovanızın sık sık kirlenmesini ve yıkanmasını istemiyorsanız çöp poşeti takabilirsiniz. Çöp poşeti doldukça büyük çöp varillerine atarak kovanızın uzun süre temiz kalmasını ve içerisinde atık çöp tortularının oluşmasını engelleyebilirsiniz. Eğer kaliteli ve profesyonel bir firmadan deri kaplı çöp kovaları satın almayı hedefliyorsanız yılların markası olan Aben Çelik ürünlerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Aben Çelik hem iç hem de dış mekânlara hitap eden farklı renk ve boyut seçenekleriyle sayısız çöp kovası sunuyor. Cazip fiyatlı ve kaliteli çöp kovalarını satın almak için siz de hemen Aben Çelik ürünlerine göz atabilirsiniz.