2020 Portmanto Modelleri Nelerdir? | Aben Çelik

Kategoriler

2020 Portmanto Modelleri Nelerdir?

2020 Portmanto Modelleri Nelerdir?

Portmanto her evin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Dış giyim ürünlerinin ve ayakkabıların muhafaza edildiği, genelde evlerin girişlerinde bulunan mobilyaya portmanto adı verilir. Portmantolar sadece işlevselliği açısından değil aynı zamanda estetik açıdan da incelenerek satın alınmalı ya da yaptırılmalıdır. Her şeyde olduğu gibi portmanto modellerinde de her yıl trendler değişkenlik gösteriyor. Tıpkı giyimde olduğu gibi ev dekorasyonunda da trendlere dikkat ediyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Evinizin genel ahengine hitap eden, renk ve model seçenekleriyle hem göz alan hem de işlevsel olan 2020 portmanto modelleri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları kaleme aldık. Portmanto seçerken nelere dikkat edilmelidir? 2020 trend portmanto modelleri nelerdir? Portmanto temizliği nasıl yapılır ve temizlerken nelere dikkat edilmelidir? Genelde merak edilen ve yanıt aranan tüm bu soruların ayrıntılı cevaplarına içeriğimizin devamından erişim sağlayabilirsiniz. Özellikle de portmanto seçimi yapmakta zorluk çekiyorsanız mutlaka rehber niteliğinde olan içeriğimize bir göz atarak sonra karar vermenizi tavsiye ediyoruz!

2020 Portmanto Nedir?

portmanto-nedir

Portmanto; evlerde kullanılan, şapka, mont, şemsiye ve ayakkabı benzeri dış giyim ürünlerinin koyulduğu mobilyalardır. Genelde iç kısmı raflardan ve askıdan oluşur. Kapaklı olan modellerde ise tercihe bağlı olarak ayna yer alıyor. Her yıl trendleri değişenlik gösterse de portmanto satın alacak kişiler evinin genel dekorasyon detaylarına göre seçim yapıyor. Hem işlevsel bakımdan kaliteli olması hem de evin geneline uyum sağlaması en çok dikkat edilen detaylar arsında yer alıyor. 2020 yılının trend portmanto modellerini yine de sizler için listeledik. 2020 portmanto modelleri için detaylara içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Trend 2020 Portmanto Modelleri

2020 portmanto modelleri diğer yıllara nazaran farklılık gösteriyor. Bu yıl pandemiden kaynaklı tüm sektörlerde pek yeni modelleri yapılmasa da daha çok sadelik hakim oldu. Portmanto modellerinde de bu sadeliğin hâkim olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Genel olarak avangart modeller yerine daha düşük bütçe ile satın alınabilen sade ama şık ürünler tercih edildi. 2020 yılının en çok tercih edilen ve en dikkat çeken portmanto modelleri ve detayları ise şu şekildedir;

 • Aynalı portmantolar; Ayna severler için evin her yerinde ayna olması kaçınılmazdır. Portmanto modelleri genelde evin çıkış kısmında, dış kapının yakınında yer aldığı için evden çıkmadan son bir kez nasıl göründüğüne bakmak isteyenlerin tercihi aynalı portmanto modelleri oluyor. Aynalı modelleri seçmeyi istiyorsanız kapaklı portmantoları seçmeniz gerekiyor. Dış kapak kısmına kısmi ya da boydan ayna yaptırmanız mümkündür. Bu hem daha şık hem de daha kullanışlı bir portmantoya sahip olmanızı sağlar.
 • Çelik askılı portmantolar; Bu yılın en gözde portmanto modellerinden biri ise sadece askıdan oluşan modeller oldu. Çelik askıdan oluşan bu portmanto modelleri tamamen açık olup, alt kısımlarında ise ayakkabıya yer açılmıştır. Daha çok vintage dekorasyon ürünlerinden hoşlanan kişilerin evleri için bu portmanto modellerini tercih ettiklerini söylemek yanlış olmayacaktır. İlaveten bu portmantoların yanında ayna da kullanmak isteyen alıcılar boydan tekli bir aynayı tercih edebilirler.
 • Kapaksız açık portmantolar; Yine kapaksız açık portmanto modelleri de yıl boyunca çok sevilenler arasında yer adı. Daha sade ve salaş ev dekorasyonun hâkim olduğu evlerde tercih edildiklerini söylemek yanlış olmayacaktır. Ahşap malzemenin en çok da bu portmanto modellerinde kullanıldığını söylemek mümkündür.
 • Sürgülü portmanto modelleri; klasik dekore edilen evlerin tercihi ise sürgü kapaklı portmanto modelleri oluyor. Menteşelerin zamanla bozulduğunu düşünenler ve sürgülü kapılan koridorlarda yer kaplamadığını düşünen kullanıcılar sürgülü portmanto modellerini tercih ediyor. Ancak portmantonuzun sürgülü olması için büyük ve en az iki kapıdan oluşması gerektiğini de unutmamanız gerekiyor. Kalabalık aileler için en uygun modelin bu olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.
 • Kapaklı menteşeli portmanto modelleri; Eski görünümlü ve klasik mobilyalardan vazgeçemeyenlerin tercihi ise menteşeli kapaklı portmanto modellerinden yana oluyor. Menteşe kapaklı portmanto modellerinde de yine çokça malzeme alternatifi bulunuyor. Menteşeli olmasına rağmen bu modellerde ayna figürü de kullanılabiliyor.

2020 Portmanto Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

portmanto-modelleri-2020

2020 Portmanto modelleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Bildiğiniz üzere mobilyalar her zaman dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır. Eviniz için tercih edeceğiniz mobilya portmanto modellerini de buna göre seçmeniz faydalı olacaktır. Kırılgan, hassas ve çabuk zarar gören portmantoların ömrü son derece kısa olacaktır. Portmanto seçerken şu detaylara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz;

 • Portmantonun modeline karar verin.
 • Bütçenizi belirleyin ve bütçenize hitap eden modeller arasından seçim yapmaya başlayın.
 • Evinizin genel dekorasyonuna uyum sağlaması için doğru renk ve boyut seçeneğini tercih edin.
 • Portmantonun MDF, çelik, sunta, ahşap ya da benzeri malzemelerden yapıldığını biliyorsunuz. Bu noktada en kaliteli malzemeyi seçmeniz portmantonuzun daha uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını sağlayacaktır.
 • Menteşeli modelleri tercihe diyorsanız menteşe kalitesine dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Aynalı modeller tercih edecekseniz aynasında çizik ya da kırık olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Portmantonuzu sildiğiniz zaman şişme yapmaması için kaliteli malzemelerden yapılıp yapılmadığını mutlaka teyit ederek satın alın.

Tüm bu detaylara dikkat ederek satın alacağınız portmanto modellerinin son derece şık, kaliteli ve uzun ömürlü olacağına emin olabilirsiniz. Bütçenizi belirledikten sonra mutlaka fiyat analizi yapmayı unutmayın. Hangi firmada kaliteli, profesyonel ve dayanıklı portmanto modelleri sunulduğunu kullanıcı deneyimlerini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Portmanto Nasıl Temizlenir?

Son olarak da portmantoların daha temiz ve uzun ömürlü olması için temizlik detaylarından bahsetmek faydalı olacaktır. Portmantolar genelde dış giyim ürünlerinin muhafaza edildiği alanlar olduğu için ayakkabı kokusu, nem ve benzeri şeylere neden olabilir. Bu noktada rutin temizliğinin yapılması gerekiyor. Portmantonuzu temizlerken şişme ve koku yapmaması için doğru ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Islak montlarınızı, ıslak şemsiyelerinizi ve çok kirli olan ayakkabılarınızı kesinlikle koymamalısınız. Aksi halde temizlik aşamasında zorluk çekebileceğiniz gibi portmantonuza kötü bir koku sinmesine de neden olabilirsiniz. Tüm portmantonuzu boşaltarak uygun temizlik ürünleri ile temizleyebilirsiniz. Su temasına dikkat etmeniz ve portmantonuzu iyice kurulamanız dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri olarak dikkat çekiyor.

Portmanto satın almak için cazip fiyatlı ve kaliteli ürün seçenekleri sunan bir firma arıyorsanız Aben Çelik ürünlerine göz atabilirsiniz.